prev next
 • PROTEZY NA IMPLANTACH CHIRURGICZNE USUWANIE "8"
  PROTEZY NA IMPLANTACH CHIRURGICZNE USUWANIE "8"
 • SKALING, PIASKOWANIE, WIZUALIZACJA
  SKALING, PIASKOWANIE, WIZUALIZACJA
 • IMPLANTY, KORONY CYRKONOWE,
  IMPLANTY, KORONY CYRKONOWE,
 • ORTODONCJA
  ORTODONCJA

Dlaczego implanty


Implanty to udana inwestycja w siebie, która będzie procentować do końca życia.

Implant to element wprowadzany do kości. Traktujemy go, jako nośnik zastępujący korzeń zęba i dopiero na nim możemy utworzyć koronę zęba. Aby oglądać ząb w jamie ustnej do implantu przykręcamy tzw. łącznik, na który osadza się na stałe ceramiczną koronę. Taka korona wystaje ponad dziąsło i imituje własny utracony ząb.

Korona może być wykonana z ceramiki na podbudowie złota lub nie posiadać żadnej komponenty metalowej.

Taka korona pełnoceramiczna łączona jest także z kosmetycznym łącznikiem wykonanym najczęściej z cyrkonu. Uzyskujemy wówczas piękne różowe zabarwienie dziąseł.

Dzięki temu, że implanty idealnie imitują naturalne zęby oraz są stabilnym oparciem dla uzupełnień protetycznych (protez i mostów) zapewniają pełne odtworzenie funkcji i estetykę utraconego uzębienia. W rezultacie poprawie ulega nie tylko zdrowie, ale i pewność siebie oraz jakość życia pacjenta.

http://www.alfamedic.home.pl/mediac/400_0/media/Implant.jpgWARTO WIEDZIEĆ:

1. Kto może mieć wszczepione implanty?

Implanty można wszczepiać wszystkim ogólnie zdrowym osobom dorosłym, posiadającym odpowiednią ilość i jakość kości w miejscu planowanego umieszczenia wszczepu:

 • osoby dorosłe - warunkiem podjęcia takiego leczenia jest zakończenie rozwoju i całkowite ukształtowanie kości szczęk,
 • osoby ogólnie zdrowe - ogólny stan zdrowia ma istotny wpływ na powodzenie leczenia; przebyte lub obecne choroby ogólne takie jak: nieustabilizowana cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby krwi, osteoporoza, itp. mają negatywny wpływ na proces osteointegracji (wgajania implantu) i gojenie ran,
 • osoby posiadające odpowiednią ilość i jakość kości - prawidłowa, zdrowa tkanka kostna stanowi podłoże dla wszczepu, od jej ilości i jakości zależy w dużej mierze powodzenie leczenia. Problemem są: zanik wyrostka zębodołowego i niewystarczająca ilość miejsca dla wszczepu.

Nie są to jednak problemy nie do rozwiązania - z pomocą przychodzą nam w takiej sytuacji nowoczesne metody chirurgii przedimplantacyjnej.

2. Czy wszczepianie implantów jest bolesne?

Zabieg wszczepiania implantów jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym - jest, zatem bezbolesny.

Natomiast dzięki delikatności i precyzji techniki operacyjnej jego uciążliwość dla pacjenta jest porównywalna do zabiegu ekstrakcji zęba.

3. Czy wszczepy mogą całkowicie zastąpić naturalne uzębienie?

Uzupełnienia oparte na wszczepach pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Warto pamiętać, że uzupełnienia oparte na implantach są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ tylko one zapewniają pacjentowi trwały wynik leczenia, komfort użytkowania oraz są w stanie całkowicie zastąpić uzębienie naturalne.

4. Jakie komplikacje mogą wystąpić po tąpić po zabiegu?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg wszczepienia implantów, przy korzystnych warunkach ogólnych oraz panujących w jamie ustnej pacjenta nie niesie zwykle żadnego ryzyka. Powszechnie po zabiegu implantacji mogą pojawić się niewielkie, przejściowe dolegliwości bólowe oraz obrzęk tkanek miękkich. Aby nie dopuścić do wystąpienia poważniejszych powikłań, pacjenci przez kilka dni po zabiegu przyjmują antybiotyk.

5. Jaka jest trwałość implantów?

Sam implant, jako taki jest niezniszczalny. Ponieważ jednak jest to wszczep umieszczony jest w żywym organizmie, część reakcji na obce ciało, jakim jest implant, zależy od stanu organizmu użytkującego. Jeżeli w trakcie użytkowania wszczepu pojawią się u pacjenta jakieś czynniki ogólne, na przykład choroby lub nałogi, wówczas mogą mieć one negatywny wpływ na efekt terapii. Inaczej wygląda kwestia części protetycznej, obejmowanej zwykle gwarancją. Jako element materialny może ona ulegać zużyciu, co wiąże się z koniecznością okresowej wymiany niektórych jej części (np. części z porcelany).

6. Czy higiena jamy ustnej jest ważna?

Higiena jamy ustnej odgrywa bardzo ważną rolę w powodzeniu leczenia implantologicznego. Jeżeli implanty dentystyczne mają długo spełniać swoją rolę, zadaniem pacjenta jest utrzymanie wzorowej higieny jamy ustnej. Zadanie to wymaga samodyscypliny i ścisłej współpracy z lekarzem, a zaczyna się tuż po zakończeniu zabiegu - przez 2 godziny nie należy jeść, a unikanie potraw gorących jest wskazane przez cały dzień. Bardzo ważne jest unikanie palenia tytoniu (przynajmniej w ciągu 48 godzin po zabiegu), ograniczenie potraw sprzyjających gromadzeniu się płytki nazębnej. Jako że zanieczyszczenia gromadzące się wokół implantu, stanowiąc zbiorowisko bakterii, mogą doprowadzić do rozwoju zakażenia i w skrajnych przypadkach odrzucenia wszczepu, wskazany jest jak najszybszy powrót do delikatnego mycia zębów. Pomocne w pielęgnacji jest 2-3 krotne w ciągu dnia płukanie jamy ustnej płynem dezynfekującym. To na początek, ale ważne jest by prawidłowa higiena jamy ustnej była utrzymywana przez cały okres korzystania z uzupełnień opartych na implantach. Sprzyja temu regularne zgłaszanie się na zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów, często łączony z wizytą kontrolną.

7. Jak na leczenie implantami wpływa palenie papierosów?

Palenie tytoniu pogarsza zdolności regeneracji tkanek, w związku z tym obniża istotnie szanse pozytywnego rokowania, co do przyjęcia i długotrwałego utrzymania wszczepu. Zwiększa odrzucenie implantu czterokrotnie. Przyczynia się również do łatwiejszego odkładania się trudnych do usunięcia osadów na zębach i uzupełnieniach protetycznych.

Jeżeli jesteście zainteresowani uzupełnieniem implantologicznym zapraszamy.

Naszych Pacjentów powierzamy kwalifikacjom i doświadczeniu, implantologa.